Zimą dbaj o siebie podwójnie Zimą dbaj o siebie podwójnie

Zimą dbaj o siebie podwójnie

Unikaj przeziębień, ubieraj się odpowiednio, jedz zdrowo. Kilka wskazówek dla przyszłych mam, na co powinny zwrócić uwagę właśnie zimą.

Przyszłe mamy zimą powinny dbać o siebie podwójnie. Podpowiadamy jak przez ten chłodny czas przejść bez poślizgów, przeziębień i innych nieprzyjemnych zdarzeń. Z nami przygotujesz się na zimę od stóp aż po głowę.

 Zimą dbaj o siebie podwójnie

Szpilki do szafy

Buty na szpilkach niech wezmą sobie urlop, a Ty spraw sobie takie, które są ciepłe, wygodne i mocno trzymają się podłoża. Wybierając je, miej na uwadze wygodę zakładania (im większy brzuch, tym trudniej się schylać), przyczepność i wygodę, i to, aby dodatkowo nie przeciążać kręgosłupa.

Na cebulę

Musisz się pogodzić z tym, że w ciąży jesteś bardziej podatna na przeziębienia, a co gorsza są one bardzo dla Ciebie niepożądane. Unikaj więc przemarznięć z jednej i przegrzania z drugiej strony. Dlatego najlepiej będzie ubrać się na tak zwaną cebulę. Jeśli komunikacja miejska, albo spóźnialska koleżanka zmusi Cię do czekania na zimnie, zwróć uwagę na to, aby nie wychłodzić się za bardzo. Wiemy, brzmi to jak porady dla dziecka, ale Ty przecież właśnie spodziewasz się dziecka.

 Zimą dbaj o siebie podwójnie

Trzymaj się z dala od stresu i przeziębionych

Twoja odporność psychiczna i fizyczna jest mniejsza niż przed ciążą. Jeśli ktoś w Twoim otoczeniu jest przeziębiony, trzymaj się od niego z dala. Podobnie z niepotrzebnym stresem i nerwami. To nie czas na nie. Gdy tylko czujesz, że dopada Cię przeziębienie, zacznij od domowych sposobów. Wygrzej się w łóżku, pij herbatę z miodem i cytryną, a jeśli to nie pomoże, skonsultuj przyjmowanie leków ze specjalistą.

i… rozpieszczaj się

Jak tylko możesz dbaj o siebie i swoją kondycję. Wysypiaj się, jedz regularne posiłki co trzy - cztery godziny. Dbaj o swoje dobre nastawienie psychiczne. Gdy pogoda dopisuje, nie odmawiaj sobie spacerów. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpływa także na Twój nastrój, szczególnie wtedy, gdy uda Ci się złapać trochę słońca.