Pielęgnacja zimą Pielęgnacja zimą

Pielęgnacja zimą

Zmiana pogody negatywnie wpływa na kondycję skóry. Dlatego zadbaj o siebie w szczególny sposób z produktami NIVEA.

W wózku masz już dla swojego dziecka Krem na każdą pogodę. Przygotowałaś ciepłe ubranka i specjalne kosmetyki. Ale czy w tym wszystkim pomyślałaś choć przez chwilę o sobie? Wiatr, mróz i suche powietrze mają negatywny wpływ również na Twoją skórę. Dlatego zadbaj o nią i bądź przygotowana na wszystkie warunki.

Pielęgnacja cery zimą

Zimowa pielęgnacja – zatroszcz się o siebie z NIVEA

Zanim zaczniesz planować, podsumuj sobie rok, który właśnie się skończył. Pomyśl, czego chciałaś i co z tego udało Ci się osiągnąć. Postaraj się wyciągnąć wnioski, szczególnie z rzeczy, które się nie udały. Nie oceniaj siebie zbyt surowo. Jesteś młodą mamą i to, że udaje Ci się wypełniać wszystkie liczne obowiązki powinno samo w sobie być powodem do dumy!

Pielęgnacja dłoni

Brak rękawiczek na mrozie? Twoje dłonie na pewno boleśnie to odczują. Skóra rąk ma to do siebie, że szybko się przesusza, pierzchnie, a nawet pęka. Jest to spowodowane między innymi ich częstym myciem różnymi środkami, które bardzo często są drażniące dla skóry. Dlatego na noc stosuj odżywczy krem, np. NIVEA Reapir & Care. A w ciągu dnia noś w torebce kosmetyk o lżejszej formule i kremuj nim dłonie wielokrotnie, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę.

Pielęgnacja twarzy

Wybierz krem odpowiedni dla Twojego typu cery. Pamiętaj też, że powinien mieć on filtry UV, które ochronią Cię przed działaniem promieni słonecznych. Zwróć uwagę na to, żeby kremu nawilżającego nie nakładać na twarz tuż przed wyjściem na dwór. O kremie pamiętaj szczególnie wieczorem, po kąpieli, po wcześniejszym oczyszczeniu cery delikatnym płynem micelarnym. Kosmetyk dobrze się wchłonie, a skóra twarzy będzie właściwie chroniona przed nagłymi zmianami temperatury.

Pielęgnacja cery zimą

Pielęgnacja ciała

Skóra swędzi Cię i piecze? A może zauważyłaś, że jest przesuszona? Czas więc porzucić kosmetyki, których z wielką przyjemnością używałaś latem. Mają niezwykle lekkie formuły, a nie tego oczekuje Twoja skóra zimą. Chcesz zadbać o swoje ciało odpowiednio do tej pory roku? Intensywnie je nawilżaj – zwłaszcza na noc, po kąpieli. To właśnie wtedy regeneruje się Twoja skóra, a składniki z kosmetyków lepiej w nią wnikają.

W składzie kosmetyków na zimę warto szukać prowitaminy B5, dexpantenolu i wosków roślinnych, które doskonale będą pielęgnować skórę i chronić ją przed szkodliwymi skutkami długiego przebywania na mrozie. Pod opieką NIVEA śmiało możesz zabierać swoją pociechę na spacery i cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil.

Komentarze (1)

Iwona
Iwona
Bardzo ciekawe porady jak dbać o skórę zimą :)