Nie tylko zimowe opony Nie tylko zimowe opony

Nie tylko zimowe opony

Zanim zostałeś tatą zima oznaczała zmianę opon. Teraz jest parę innych spraw. Masz dom? Pamiętaj, żeby wejście nie było śliskie, a twoja żona narażona na upadek. Zadbaj o ogrzewanie, ale też o nawilżacze powietrza.
"Obowiązki

Bez względu na zmiany w rolach kobiety i mężczyzny w rodzinie, to nadal mężczyźni są (na ogół) silniejsi i odporniejsi na niekorzystne warunki, na przykład zimę. Dlatego to oni powinni się poczuwać do obowiązku, by roztoczyć odpowiednią opiekę nad swoją rodziną – partnerką oraz dzieckiem, czyli nad tymi, dla których zima oznacza mniej przyjazny czas. Mając na uwadze ich dobro, warto zadbać o kilka rzeczy z Waszego codziennego świata.

Ciepło

Zainteresuj się, czy ogrzewanie Waszego domu jest gotowe na zimowe temperatury. To oznacza uszczelnienie okien, odpowietrzenie kaloryferów, przegląd pieca czy zorganizowanie zapasu opału. Warto zająć się tym wcześniej, a nie dopiero wtedy, gdy prognoza pogody, albo co gorsza domowy termometr, wskaże, że prawdziwa, a nie tylko kalendarzowa zima właśnie nadeszła. Jeśli rano odwozisz dziecko do żłobka, pomyśl, jak sprawić, by nie marzło przez pierwsze minuty, zanim auto się nagrzeje. Może można uruchomić je wcześniej albo zadbać o dodatkowe przykrycie?

Ale nie za ciepło

Odpowiednia temperatura powietrza to nie wszystko. Zimą, kiedy staramy się, aby podnieść temperaturę i uszczelnić nasze mieszkania, łatwo przeoczyć, że powietrze staje się suche, a to bardzo niekorzystnie wpływa na skórę i cały organizm dziecka. Dlatego zadbaj, aby powietrze miało też odpowiednią wilgotność – tutaj z pomocą przyjdą Ci nawilżacze i stare dobre wietrzenie.

"Obowiązki

Bezpieczeństwo

Każdy ortopeda powie Ci, że zima to czas złamań, zwichnięć i innych urazów spowodowanych upadkami. Kobieta w ciąży, mama która musi znosić wózek po schodach, małe dziecko, które dopiero uczy się chodzić, na pewno z trudem radzą sobie na „gorszej nawierzchni”. Dlatego zadbaj, aby co rano była ona jak najlepiej przygotowana i nie sprawiała przykrych niespodzianek.